Auto Laweta Katowice

KATOWICE – CHORZÓW – SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE – MYSŁOWICE -GLIWICE

+48 519 112 997

Laweta czy  Pomoc Drogowa Katowice 24h .

Pomoc Drogowa Katowice Siarahol oferuje usługi z zakresu całodobowego holowania i lawetowania aut osobowych, dostawczych i ciężarowych TIR. Nasza laweta w ciągu roku startuje na pomoc ogromnej liczbie drajwerów nie tylko z Katowic, ale także z miast ościennych takich jak Mysłowice, Chorzów, Gliwice, Śiemianowice Śląskie. Holownik miejski Iveco, którym dysponujemy, niejednokrotnie usuwał skutki awarii i kolizji drogowych, ponieważ nasza niska laweta mieści się w każdym parkingu podziemnym i lokalnych ciasnych uliczkach, czy też innych, najbardziej niestandardowych miejscach.

Nasza laweta 24h Katowice jak widzicie, działa całodobowo 24h/7 dni w tygodniu. Bez względu zatem na to, nie ważne o której godzinie przydarzyła Ci się trudna sytuacja na drodze wymagająca usługi takiej jak na przykład holowanie czy wyciąganie z rowu możesz dzwonić do nas o każdej porze. Dojedziemy na miejsce zdarzenia szybko, a kadra pracowników wyposażona w sprzęt jak na przykład laweta holownik miejski w szybkim czasie upora się z usunięciem zagrożenia na autostradzie A4.

Rodzaje autolawet w Katowicach?

Jest kilka rodzajów lawet, które są dostępne w Katowicach. Najpopularniejsze z nich, to:

  1. Laweta niskopodwoziowa z prostą platformą– tradycyjna i najczęściej spotykana auto laweta. Wyposażona jest w cały zestaw narzędzi specjalistycznych, takich jak np. wysięgniki HDS czy podnośniki hydrauliczne, dzięki czemu laweta te może sobie dać radę z załadunkiem samochodów czy też innych pojazdów bez większego wysiłku.
  2. Drugi rodzaj autolawet są lawety zgięte w połowie, tak zwana Algema– szybkość załadunku to zaleta tej zabudowy.
  3. Nastepny typ lawety to ta wyposażona w specjalny holownik, widelec, nazywana holownikiem miejskim. W tym przypadku przewożone auto nie wjeżdża na lawetę, tylko jest holowany na specjalnie do tego przygotowanym haku lub widelcu.
  4. I na sam koniec została nam najpopularniejsza odmiana, tak zwana oszczędnościowa forma pomocy drogowej forma lawety nazywana laweto- przyczepą. Samochód jest połączony z przyczepą, na której umieszczony jest samochód przeznaczony do transportu.

Każda auto laweta Śląsk jest często wyposażona w specjalne narzędzia. Istnieje wiele sposobów wyposażenia autolawety w takie narzędzia, które przydają się w zależności od tego, jakie zlecenia obsługuje pomoc drogowa Katowice. Wyposażenie to chociażby najazdy na lawetę ( wysuwane za pomocą rak ). Poza tym, standartowe wyposażenie lawety może obejmować np. wciągarkę Hydrauliczna lub elektryczną– wtedy pomocy drogowa może pomóc w przypadku np. wyciągania auta z rowu lub innego, dziwnego miejsca. Oprócz tego, wspomniane dodatkowe wyposażenie lawety mogą uzupełniać, pasy , zaczep kulowy i wiele, wiele innych akcesoriów. Ciekawy rozwiązaniem jest również ocynkowanie poszczególnych elementów holownika – wówczas, są one zdecydowanie bardziej odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dodatkowe wyposażenie lawety Śląsk może się różnić od jej typu, rozmiarów, długości.

Laweta  Śląsk może dzielić się na różne kategorie we względu chociażby na ich wielkość lub wagę i to, jak duże samochody może przewoźić. Począwszy od małych auto lawet o ładowności od 1,5 tony, poprzez te o ładowności 5 i 13 ton, aż do holowników do samochodów ciężarowych.

Pomocz Drogowa Katowice, Chorzów

Laweta i zastosowanie?

Każdemu kierowcy laweta kojarzy się z pomocą drogową a może i z Katowicami,wypadkami przecież tam ich jest najwięcej, jakie firmy autolawet 24h/7 obsługują non stop. I nie podlega do dyskusji- laweta Katowice jest najczęściej wzywana do udzielania pomocy wszystkim kierowcom, którzy tej pomocy potrzebują w danym momęcie. Niezależnie od tego, czy przydarzyła im się drobna awaria, kolizja, wypadek, czy też w sytuacjach szczególnych na drodze. Udając się w dalekie trasy, należy zatem pamiętać, że autolawety 24h Katowice mają nam przede wszystkim pomagać w każdej sytuacji.

Nie zapominajmy, że laweta Śląsk ma zastosowanie w wielu innych dziedzinach życia. Są nimi na przykład lawety używane do transportu samochodów sportowych, czy też innych pojazdów jak maszyny rolnicze, wózki widłowe, meleksy. Auto laweta używana jest również do przyjemnych czynności, jak chociażby holowanie aut źle zaparkowanych i blokujących ruch. Kierowcy parkując uniemożliwiają jazdę innym pojazdom, przez co holowanie na widelcu w Katowicach jest czynnością niezbędną do odzyskania płynności ruchu. To miasto potrzebuje czyścicieli. 🙂

W tym artykule opisaliśmy wam autolawety. Począwszy od zwykłych do klasycznych rodzajów lawet, czyli tych wyposażonych w płaską platformę hydrauliczną, poprzez te rzadziej spotykane- na przykład wyposażone w specjalne haki holownicze (holowniki miejskie) czy też lawety niskopodwoziowe.

Pamiętajmy ze spół pomocy drogowej Katowice wie jaki rodzaj lawety sprawdzi się w konkretnej sytuacji. Dlatego właśnie, tak ważne jest szczegółowe opisanie sytuacji na drodze, w której się znaleźliśmy. Doskonale wiemy że o tym się zapomina i prosimy o wyrozumiałość gdy zadajemy nietypowe pytania, jak gdzie,jakie auto i ile osób. To właśnie dlatego dyspozytorzy auto lawety 24h przyjmując zgłoszenie dokładnie wypytają nas o okoliczności, w której jesteśmy. Zapytają o lokalizację , spytają rodzaj samochodu który został unieruchomiony, ilość osób których należy przewieźć- to wszystko ma ogromne znaczenie przy wysyłaniu zespołu auto lawety Katowice 24h. Dzięki temu rozpoznaniu sytuacji, zespół lawety wie, czy będzie potrzebne tak zwane holowanie miejskie, laweta mieszcząca się w garażu podziemnym, laweta niskopodwoziowa czy laweta algema.

Na koniec chcę przypomnieć, że jeżeli jesteście poszkodowani w wypadku drogowym, przysługuje wam bezpłatne holowanie z polisy OC sprawcy wypadku. Jeżeli zdarzyła się Wam sytuacja wymagająca Holowania 24h, możecie śmiało dzwonić do pomocy drogowej Siarahol nie martwiąc się o wydatki.