Niezbędnik kierowcy z Katowic, czyli w co warto zainwestować i co warto mieć zawsze w swoim samochodzie?

Niezbędnik kierowcy z Katowic, czyli w co warto zainwestować i co warto mieć zawsze w swoim samochodzie?

Posiadanie obecnie auta stało się pewnego rodzaju normą. Codzienne jeżdżenie po Katowicach do pracy, odbieranie dzieci ze szkoły, z przedszkola, zakupy czy wycieczki – bez samochodu jest bardziej skomplikowane. Każdy kierowca z Katowic ma w swoim aucie niezbędnik narzędzi i obowiązkowych rzeczy według Kodeksu Drogowym. Trójkąt ostrzegawczy, gaśnica, kamizelka odblaskowa czy apteczka – to są obowiązkowe przedmioty w samochodzie. Trzeba być przygotowanym na różnego rodzaju awarie samochodowe czy też występujące czynniki eksploatacyjne. Oczywiście wszystkie bardziej poważniejsze usterki występujące na drodze trzeba będzie załatwić. W poniższym artykule można przeczytać jakie są obowiązkowe rzeczy podczas jazdy samochodem oraz co warto mieć w razie lekkich awarii samochodowych.

Jak najlepiej przygotować się przed jazdą w trasę?

Odpowiedzią na to pytanie jest przede wszystkim obowiązkowy co roku przegląd techniczny wszystkich części samochodu. Przede wszystkim chodzi o cały układ hamulcowy, klocki hamulcowe, światła, płyny chłodnicze, olej i tym podobne. Dzięki temu uniknie się niepotrzebnych stresujących sytuacji na drodze oraz kosztów naprawy na miejscu czy przyjazdu lawety z Katowic, jeśli posiada się Auto Casco. Warto zatankować samochód do pełna, z racji tego, gdyby nie było w pobliżu stacji benzynowej, a auto pokazywało by już rezerwę.

Jakie podstawowe narzędzia mogą się przydać podczas jazdy samochodem?

Przede wszystkim na pewno warto zaopatrzyć się w mini zestaw narzędziowy. Podstawowym usterkom samochodowym na przykład można uniknąć śrubokrętem. Można zainwestować w lepszy, który będzie posiadał wymienne bity, które będą unikatowe dla większości śrub. Dzięki temu można oszczędzić niepotrzebnych problemów na drodze. Jednakże znacznie poważniejsze usterki wymagają profesjonalnych narzędzi oraz zawiezienia auta do warsztatu samochodowego.

Jakie akcesoria warto mieć jako kierowca?

Warto mieć zapasowe żarówki w samochodzie, w razie zepsucia jednej czy więcej żarówek, ponieważ za brak reflektora w samochodzie grozi mandat. Również przydatne będą z pewnością koła zapasowe, w przypadku złapania tak zwanej gumy na drodze. Warto zaopatrzyć się również w apteczkę pierwszej pomocy, pomimo tego, iż polskie prawo nie nakazuje posiadania jej to w razie wypadku kierowca musi udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. To samo tyczy się kamizelek odblaskowych, nie są one obowiązkowe, ale w razie awarii samochodowej, trzeba rozstawić trójkąt ostrzegawczy, a więc trzeba posiadać taką kamizelkę, aby być widocznym dla szybko jadących kierowców. Na pewno zabronione jest rozmawianie przez telefon komórkowy podczas jazdy kierowcy pojazdu, ponieważ musi użyć jednej ręki do trzymania kierownicy, co wiąże się z utratą kontroli nad pojazdem. Jednakże jest to możliwe, gdy ma się specjalny zestaw na przykład słuchawkę podłączoną do auta, lub też zainstalowane i podłączone urządzenie bluetooth z telefonem komórkowym.

Udostępnij post